Tërmet

Lëkundje tërmeti në Greqi

Greqia nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tërmetit. Këtë të shtunë një tjetër lëkundje tërmeti është shënuar në Heraklion.

Mediat vendase bëjnë me dije se epiqendra e tërmetit me magnitutë 3.6 e shkallës rihter ka qenë në zonën e bashkisë Minoa Pediada.

Sipas Institutit Gjeodinamik, thellësia e tërmetit ishte 5 km.

Gjithahstu më parë janë ndjerë dhe dy lëkundje të tjera përkatësisht me magnitudë 3.1 dhe 2.5 Rihter.