Seven Saraqi

Lansuan klipin me skena ‘të nxehta’, Seven Saraqi zbulon këtë gjë për fansat

Blerja e klikimeve tashmë është bërë ‘modë’ tek artistët shqiptarë.

Pothuajse çdo këngëtar i estradës komentohet për blerjen e klikimeve pasi për një kohë të shkurtër projektet e tyre marrin miliona klikime në kanalin, Youtube, shkruan lajmi.net

Së fundmi, Tuna dhe Seven Saraqi sollën bashkëpunimin e tyre me këngën “Maria”, skenat e ‘nxehta’ të të cilëve pushtuan mediat rozë.

Seveni ndau një imazh me ndjekësit ku ka pranuar një koment të një ndjekësi. “Se nuk i plas as Tunës as Sevenit me ble klikime apo like… po të shohësh videot e këngëtarëve tjerë shqiptarë që janë publikuar këtë muaj marrin shumë like dhe pastaj u reduktohen, ndërsa Maria…”, vazhdon postimi.

“Fakt i madh”, është përgjigja e Sevenit i cili thotë haptazi se nuk blen klikime siç bëjnë të tjerët.