agjenda

Kjo është agjenda e Kurtit dhe Osmanit për 28 nëntorin

Për nder të 28 Nëntorit-Ditës së Flamurit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me Presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe me kabinetin qeveritar, bëjnë homazhe dhe vendosin lule te varrezat e dëshmorëve dhe te shtatoret e personaliteteve historike.

Aktivitetet si në vijim:

Vendi: Kompleksi Memorial “Adem Jashari”, Prekaz

Koha: 09:00

Vendi: Shtatorja e Ismail Qemalit, Prishtinë

Koha: 10:00

Vendi: Shtatorja e Zahir Pajazitit, Prishtinë

Koha: 10:20