Itali

Justin Bieber rikthehet sërish në skenë

Justin Bieber u kthye në skenë të dielën mbrëma në Itali në Festivalin Veror Lucca për performancën e tij të parë në gati dy muaj pasi u detyrua të anulonte një sërë shfaqjesh pas diagnozës së tij të sindromës Ramsay Hunt, e cila shkakton paralizë të pjesshme të fytyrës.

Bieber u shfaq duke dhënë një produksion energjik për fansat e tij italianë, të cilët postuan në Twitter klipe të këngëtarit 28-vjeçar duke kërcyer pa këmishë në qendër të vëmendjes ndërsa performonte këngë nga katalogu i tij i hiteve.

Duket sikur Bieber është duke u rikuperuar pasi uebsajti i tij i turneut ka përditësuar ndalesat për të përfshirë koncerte në Evropë përpara se të shkonte në Amerikën e Jugut në shtator. Ai gjithashtu ka vendosur të performojë dy shfaqje në Afrikën e Jugut të ndjekur nga më shumë se një duzinë shfaqje në Lindjen e Mesme, Azi, Australi dhe Zelandën e Re deri në fund të vitit.

Pas anulimit të disa shfaqjeve në turneun e tij në Justice World në qershor, këngëtari zbuloi në Instagram muajin e kaluar se ai kishte probleme me lëvizjet në anën e djathtë të fytyrës, duke përfshirë mbylljen e syve, lëvizjen e hundës ose thjesht buzëqeshjen nga anën e djathtë të gojës së tij.