mesfushori

Interi rikthehet në garë për Modricin

Interi është gati që të tentojë përsëri transferimin e mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric.

Sipas raporteve italiane, kroati nuk është i lumtur në “Bernabeu”, dhe është i gatshëm që ta shqyrtojë të ardhmen e tij, transmeton Gazeta Express.

Klubi italian tentoi që ta transferojë nënkampionin e botës gjatë verës, mirëpo klubi madrilen nuk pranoi një gjë të tillë.

Interi mund ta marrë Modricin vetëm nëse Reali gjen një zëvendësues ideal të tij.