Presidenti

Hashim Thaçi përgadit çaj në Japoni

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi që nga dje është në Japoni.

Thaçi, pas shumë takimeve ka gjetur kohë edhe për përgaditjen e çajit sipas traditës japoneze.

Përmes një postimi në Facebook Presidenti ka shkruar se kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është shumë e veçantë, përcjell Ballkani.info

“Kultura e përgatitjes së çajit në Japoni është unike në botë. Një ceremoni të përgatitjes së çajit, sipas traditës, e udhëhoqa edhe vetë, në nderim të mikëpritjes dhe shijimit të natyrës”, ka shkruar Thaçi./Ballkani.info/

loading…