Granit Xhaka do ta humbas derbin e Premierligës

Arsenali mposhti Tottenhamin me rezultat 4-2 në ndeshjen e xhiros së 14-të të Premierligës.

Granit Xhaka luajti për 90 minuta dhe në fillim të pjesës së dytë është ndëshkuar me karton të verdhë.

Ky ishte kartoni i pestë për mesfushorin dhe do të mungoj në ndeshjen tjetër që Arsenali e luan kundër Manchester United.