Kim Kardashian

Është djegur shtëpia e Kim Kardashian

Shtëpia e yllit televiziv është përfshirë nga zjarri.

Kim Kardashian të enjtën u detyrua të largohet nga shtëpia e saj në Kaliforni, pas një shpërthimi të madh që ndodhi.

“Sapo u ktheva në shtëpi kisha një orë kohë që të paketoja gjërat për të evakuar shtëpinë tonë. Lutuni të gjithë për Calabasas” shkroi ylli televiziv në Instagram.

Disa orë më vonë ajo gjithashtu ndau një tjetër Instastory ku shiheshin makina të policisë dhe zjarrfikësve, por që shkaqet e zjarrit ende nuk dihen.

Në Calabasas edhe njerëz të tjerë filluan të evakuohen në kodrat e fshehura aty pranë Agoura Hills, zone kjo ku banojnë të pasurit dhe të famshmit.