Puçi

Erdogan në “luftë” me mesfushorin e Barcelonës

Arda Turan është duke e gjetur vetën në shumë lajme të këqija kohëve të fundit

Ai është përfshirë në një varg akuzash, të cilat nuk janë duke u ndalur në drejtim të tij.

Mesfushori i Barcelonës që është i huazuar në Turqi, është duke u akuzuar nga pushteti turk se është përfshirë në puçin ushtarak që ndodhi në korrik të vitit 2016.

Sipas gazetës turke, ‘Hurriyet’ hetimet për lojtarin e e Barcelonës janë duke vazhduar dhe se ai mund të burgoset.

Për momentin Turan është i huazuar në Istamboll Başakşehir.

Ai është i akuzuar për shkak se e sulmojë një këngëtarë top, ka akuza për përdhunim dhe gjuajtje me armë në publik si dhe për armëmbajtje pa leje.

Akuza për puçin ushtarak është e fundit për të.