EKSKLUZIVE: Komentet e Vjosa Osmanit në Gjykatën Kushtetuese kundër LDK-së dhe Thaçit, në linjë me VV-në DOKUMENT

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, më 8 maj, katër ditë më herët i ka dorëzuar në Gjykatën Kushtetuese komentet e saj për dekretin e presidentit Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër. Ballkani.info i ka siguruar ekskluzivisht këto komente të zonjës Osmani, të përmbledhura në 13 faqe. Sipas komenteve të kryeparlamentares Osmani, … Vazhdoni me leximin e EKSKLUZIVE: Komentet e Vjosa Osmanit në Gjykatën Kushtetuese kundër LDK-së dhe Thaçit, në linjë me VV-në DOKUMENT