Lufta

Dy kojota “sulmojnë” macen, ja çfarë është në gjendje t’iu bëjë ajo (VIDEO)

Një mace tregoi trimërinë e saj, pasi u sulmua nga dy hiena në Los Anxhelos.

Pamja e kamerës së sigurisë tregon se macja 16-vjeçare, e quajtur Tigger, është rrethuar nga kafshët e egra në një rrugë të rrethuar me pemë në Azusa të Los Anxhelosit.

Ndërsa lëvizin në shiritin e portokallt, maca qëndron në terrenin e saj dhe, sapo t’i afrohen, ajo i kthen kafshët e egra mbrapa.

Ndiqeni videon për ta parë trimërinë e maces.