Dy aksdente trafiku në Astrazub të Malishevës

Dy aksidente trafiku kanë ndodhur gjatë ditës së djeshme në fshatin Astrazub të Malishevës.

Rreth orës 10:00 është raportuar për një person të lënduar si pasojë e një aksidenti me motocikletë.

Sipas policisë, i dyshuari perderisa ishte duke drejtuar motocikletën duke mos përshtatur shtpejtësinë e lëvizjes ka humbur kontrollin mbi motocikletë dhe është aksidentur.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore ka pësuar motociklisti dhe i njëjti është dërguar për tretman mjekësor në QKUK.

Një aksident tjetër ka ndodhur poashtu në fshatin Astazub, ku një kamion ka goditur një kamionetë.

Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar shoferi i kamionetës dhe një pasagjer të cilët janë dërguar për tretman mjekësor.

Me urdhër të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.