Kosovari

Donis ​Avdijaj shënon super gol për Willemin (VIDEO)

Donis Avdijaj ka shënuar gol për skuadrën e tij Willemin në kuadër të ligës holandeze Erdevisee ndaj Bredas.

Edhe pse takimi përfundoi pa fitues, kosovari ishte në listën e golashënuesve.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-2.

Willemi ishte në disavantazh në fillim te ndeshjes, dhe Avdijaj arriti ta shënojë golin përmbysës, mirëpo në fund Breda e barazoi rezultatin.

22-vjeçari në këtë stinor për skuadrën holandeze i ka 4 gola në 9 paraqitje.

https://www.youtube.com/watch?v=LjuNdAWzZi8