Aktivistja

Donika Gërvalla e bën për pesë pare LDK-në e Isa Mustafës

Aktivistja e LDK-së, Donika Gërvalla-Schwarz, ka postuar një foto në llogarinë e saj në Facebook ku shihet Presidenti i vendit dhe kreu i LDK’së duke i shtrënguar dorën njëri-tjetrit. Në mbishkrim e kësaj foto ajo thumboi kreun e LDK’së, Isa Mustafën, duke e quajtur njëri pa parime, pa guxim, pa vizion politik dhe pa integritet personal.

Gërvalla gjithashtu e akuzoi Mustafën si personi që për vite me radhë e përdhunoi vullnetin politik të elektoratit dhe anëtarëve të LDK-së.

Duke shprehur mllefin e saj, ajo tha të mos qajnë me lot krokodili puthadorët frikacakë, duke iu referuar atyre si spektatorë kur u rrënua partia e saj.

Më poshtë gjeni postimin e plotë të aktivistes së LDK-së:

loading…