Prishtinë

Digjen goma, era dhe tymi shpërndahet në gjithë Prishtinën (VIDEO)

Djegia e disa gomave dhe një sasie të mbeturina afër ish-fabrikës së bllokave në Prishtinë ka bërë që tymi dhe era e keqe të shpërndahet në gjithë Prishtinën.

Në vendin e ngjarjes jane ekipet me inspektorë nga Komuna e Prishtinë, kurse shkaku i kësaj djegieje së tyre akoma nuk dihet, njofton Klan Kosova.