IHMK

Diell dhe vranësira, parashikimi i motit për sot

Sot në Kosovë do të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe intervale të gjata me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta.

“Të dielën parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me pak vranësira dhe me intervale të gjata me diell. Në fushat termike parashihet të ketë rënie të lehta. Gjatë këtyre dy ditëve parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.”