Mesfushori kroat

Brozovic bëhet hit në internet me veprimin kundër Barcelonës

Marcelo Brozovic ka marrë vëmendjen nëpër rrjetet sociale për veprimin që bëri për t’ia pamundësuar Luis Suarezit golin nga gjuajtja e lirë.

Mesfushori kroat vendosi që të shtrihej në murin që kishte vendosur Interi dhe kuptoi qëllimin e sulmuesit 33-vjeçar që vendosi të gjuante ulët në mur.

Edhe pse Interi u mposht 2-0 nga Barça në Ligën e Kampionëve, Brozovic ka marrë vëmendjen të mërkurën në garën evropiane.

https://www.youtube.com/watch?v=X94TDDmDgqA