Martesa

Besa Shahini: E vështirë të jetoj larg Dardanit

Besa Shahini në fillim të këtij vit u emërua në krye të Ministrisë së Arsimit, ç’ka u diskutua gjatë asokohe, si një ndër të paktat ministre nga Kosova, pjesë e kabinetit qeveritar në Shqipëri.

E ftuar sot në emisionin “Në shtëpinë Tonë”, jo për të folur për punën e saj si ministre, por për një intervistë ndryshe, ajo ka folur për jetën e saj.

Në prill të këtij viti Shahini i dha fund beqarisë dhe u martuat me ish-deputetin e PSD-së në Kosovë, Dardan Molliçaj.

Ajo tregon sa e vështirë është të jetoj larg burrit dhe pse zgjodhën të jetonin njëri në Prishtinë e tjetri në Tiranë./tch/

loading…