Banane, mjaltë dhe spinaq për mëngjes

Jeni të lodhur, të djerësitur dhe doni të ushqeheni sa më shpejt?

Përgatisni një pije të shpejtë me banane, spinaq dhe mjaltë. E pasur me elektrolite, proteina dhe karbohidrate për të rifituar energji.

Kjo përzierje është perfekte dhe ka një shije fantastike.

Përbërësit

1 filxhan spinaq
1 banane
1 lugë gjelle gjalp bajame
2 lugë gjelle kos
1 lugë çaji mjalt
1/2 filxhan me ujë koksi

Përbërësit i vendosni në blender dhe i përzini deri sa të fitohet masë e njëtrajtshme.