Reperi kosovar

Azet publikon bashkëpunimin me vëllain e tij

Reperi kosovar Azet nuk ndaloi së sjelluri projekte të reja muzikore për fansat, gjatë kësaj vere.

Ai sot e ka publikuar një bashkëpunim të ri me vëllain e tij, Albin, të titulluar “Zehnte Etage”.

Kënga është prodhim i producentit Jugglerz, ndërsa për tekstin janë kujdesur vetë artistët, duke shkruar secili pjesën e vet.

“Zehnte Etage” është vizualizuar me një videoklip mjaft veror, edhe pse tashmë jemi në fund të kësaj stine të nxehtë.

Kjo këngë publikohet pas projektit shumë të suksesshme “Xhep”, si dhe dy remikseve të bashkëpunimeve me Dhurata Dorën, që Azet solli këtë verë.

Kujtojmë se reperi me prejardhje shqiptare është ndër emrat më të pëlqyer të muzikës hip-hop në Gjermani. /Gazeta Sinjali/

Shpërndaje

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale

UltraOne

Maska më e sigurt kundër COVID-19, filtron deri në 99.97 për qind të ajrit që thithni