Duvan Zapata

Atalanta barazon rezultatin kundër Juventusit (Video)

Atalanta ka arritur të reagojë pas disavantazhit të hershëm në sfidën ndaj liderit, Juventusit.

Ishte sulmuesi kolumbian, Duvan Zapata ai që riktheu baraspeshën në takimin e sotëm, derisa pranoi një top jashtë zonës dhe me një lëvzije të shpejt i shpëtoi mbulimit të Bonuccit ndërsa pastaj përballë Szczesny nuk gaboi.