Mesfushori argjentinas

Arsenali afër transferimit të Banegas

Mesfushori i Sevillas, Ever Banega, është opsioni primar për Arsenalin në afatin kalimtar të janarit.

Unai Emery e pëlqen shumë lojtarin, dhe Banega është afër kalimit në “Emirates Stadium”.

30-vjeçari pritet ta zëvendësojë Aaron Ramseyn, i cili pritet të largohet nga Arsenali gjatë verës që vjen.

Banega deri më tani në këtë stinor ka shënuar tetë gola dhe ka bërë pesë asistime me Sevillan.