Ministria e Infrastrukturës

Arban Abrashi infektohet me koronavirus

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi është infektuar me COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ministri përmes një postimi në Facebook, ku ka bërë të ditur se është në gjendje të mirë shëndetësore,

“Miq,Pas shfaqjes së disa simptomave, jam testuar për COVID 19 dhe kam rezultuar pozitiv.Me shëndet jam mirë dhe nuk kam ndonjë komplikim. Ju lutem keni kujdes dhe përmbahuni masave kundër COVID 19.Të bashkuar do t’ia dalim”, ka shkruar ai.