Futboll

Kjo është renditja momentale në grupin ku gjendet Kosova U21

Kosova U21 sot është mposhtur nga Anglia U21 me rezultat 2:0.

Mirëpo edhe përkundër humbjes Kosova vazhdon të jetë lartë në tabelë. Ajo gjendet në pozitën e dytë, ku në 3 ndeshja ka grumbulluar 6 pikë.

Në pozitën e parë është Austria, e cila sot e mposhti Shqipërinë me rezultat të thellë 0:4.

Anglia gjendet në vendin e tretë ku nga 2 ndeshje të zhvilluara ka bilanc pozitiv me të gjitha fitore dhe ka 6 pikë.

Kurse Shqipëria renditet e pesta me vetëm 2 pikë nga 4 ndeshje.

loading…