​Atalanta deklason Lazio në Romë

Futbollistët e Atalanta shënuan fitore kundër Lazio në Romë, në ndeshjen e mbetur të raundit të parë të Serie A me rezultat 4:1.

Skuadra nga Bergamo arriti në mënyrë dominuese tre pikë. Ata praktikisht zgjidhën gjithçka në pjesën e parë. Goosens kaloi në epërsi në minutën e 11-të. Ne pamë një gol të shkëlqyeshëm edhe në minutën e 32-të përmes Hateboer, pas asistimit të Gosens.

Për përmbytjen e plotë të Lazio u përkujdes Gomez duke shënuar golin e tretë në minutën 41. Lazio zvogëloi disavantazhin në minutën 57 përmes Caicedo.

Gomez u sigurua që të mos kishte dramë në gjysmën e orës së mbetur, në minutën 61 për 4:1.

Ndryshe, Atalanta po vazhdon në të njëjtin ritëm sikurse sezonin e kaluar, pasi ata shënuan 8 gola në dy ndeshjet e para.