Maqedoni

​Vrasja e djeshme në Shkup, viktima është një 38-vjeçar

Personi i cili u gjet i vdekur mbrëmjen e djeshme është D.N (38), bëjnë të ditur nga policia.

Sipas informacioneve zyrtare nga MPB, personi i vdekur ka vozitur veturën “Passat” me targa të Shkupit me çka më vonë u konstatua se është pronë e D.N.

Policia dhe prokurori publik kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë marrë masat dhe aktivitetet e nevojshme.

Vrasja është kryer me armë zjarri. Trupi është dërguar për autopsi.