​Solidariteti i tifozëve italianë: “Pranë popullit shqiptar”

Qindra tifozë dhe futbollistë italianë janë solidarizuar me Shqipërinë.

Gjatë ndeshjes së të shtunës mes Genoas dhe Torinos, tifozët vendas kanë shpalosur një banderolë në shenjë solidariteti me shqiptarët.

“Pranë popullit shqiptar”, shkruhej në banderolën e tifozëve italianë në stadium.