Ylli kosovar

​Rashica vlerësohet me notë maksimale

Milot Rashica sot kishte një tjetër paraqitje të mirë në Bundesligë.

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës i ka shënuar një gol shumë të bukur Bayern Munichut.

Ai trullosi Boatengun dhe më pas shtangu Manuel Neuerin, por Werder Bremen humbi me rezultat 6-1.

Ai u vlerësua si më i miri në këtë ndeshje për skuadrën e Werder me notën e 7.1 dhe ishte në mesin e më të dalluarve në gjithë takimin.

Vlerësimi për të gjithë lojtarët: