​Plagoset një 26 vjeçar në Mitrovicë

Një 26 vjeçar është plagosur me armë zjarri mbrëmë rreth orës 21:00 në rrugën “Lah Nimani” në qendër të Mitrovicës.

Ai po trajtohet në QKUK dhe është jashtë rrezikut për jetë.

Burime të KP brenda policisë kanë bërë të ditur se motivi i këtij sulmi deri tash nuk dihet, kurse policia është në kërkim të të dyshuarit.

Në vendngjarje është gjetur një gëzhojë, tutje sipas burimeve rasti po hetohet si tentim vrasje.