Klubi nga Torino

​Mediat: Juventusi gjen një zëvendësim për Ronaldon në Barcelona?

Cristiano Ronaldo mund të largohet nga Juventusi këtë verë. Më shumë do të dihet të dielën, kur do të dihet nëse Juventus do të shkojë në Ligën e Kampionëve apo jo.

Në fakt, skuadra e Andrea Pirlo aktualisht është e pesta dhe në raundin e fundit rezultatet duhet të përputhen në mënyrë që të fitojnë pozicionin që siguron Ligën e Kampionëve.

Ronaldo, shkruajnë mediat italiane, nuk dëshiron të luajë në Ligën Evropa dhe paga e tij prej 30 milionë eurosh në sezon mund të jetë e tepërt për Juventusin.

Në rast se portugezi largohet nga Torino, Juventusi do të marrë Antoine Griezmann, i cili është në derën e daljes së Barcelonës, shkruajnë mediat spanjolle.

Presidenti i ri Joan Laporta nuk është i kënaqur me të, dhe vetë francezi nuk është i kënaqur me periudhën e tij në klub. Nuk është sekret që Barcelona dëshiron ta heqë qafe atë, por ka ende një problem me pagën e tij. Griezmann fiton afërsisht njësoj si Ronaldo në vit, gjë që është shumë për Juventusin për momentin.