Modelja

​Kai Gerber shpallet modelja më e popullarizuar (Foto)

Në Londër është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve “British Fashion Awards”.

Në mesin e shumë modeleve të famshme, ylli më i madh i mbrëmjes ishte 17-vjeçarja Kai Gerber, e cila u shpall model i vitit.

Përveç shumë modeleve të rinj të tilla si Kendall Jenner, Gigi, Halie Bieber, titullin e më të mirës e rrëmbeu vajza e ish-supermodeles Cindy Crawford.

Pa dyshim, Kai mësoi më të mirën, pasi nëna e saj mund mbizotëroi në botën e modës. Ajo u mbështet nga e gjithë familja, prindërit krenarë dhe vëllai duke u paraqitur së bashku në tepihun e kuq.

Kai u paraqit së pari në pistën e modës si 14-vjeçe dhe ishte pjesë e “Vogue” dhe revistave të modës si “Calvin Klein”, “Mark Jacobs”, “Burberry”, “Prada”..

Këtë vit, së bashku me Carl Lagerfeld, ajo krijoi koleksionin e veshjeve “KarlxKaia”.