Vitin e ardhshëm

​Ja kur do të zhvillohen ndeshjet e 1/16 në Ligën e Kampionëve

Pas hedhjes së shortit për 1/16 të finales së Ligës së Kampionëve, tanimë janë publikuar edhe datat e zhvillimit të këtyre ndeshjeve.

Ndër ndeshjet më të vështira të kësaj faze do të jenë: Atletico Madridi kundër Juventusit, Manchester Unitedi kundër Paris Saint-Germainit dhe Liverpooli kundër Bayern Munichut.

Ndeshjet e para:

12 shkurt 2019: Manchester United vs Paris Saint-Germainit, Roma vs Porto

13 shkurt 2019: Tottenham vs Dortmund, Ajax vs Real Madrid

19 shkurt 2019: Lyon vs Barcelona, Liverpool vs Bayern Munich

20 shkurt 2019: Schalke vs Manchester City, Atletico Madrid vs Juventusi

Ndeshjet kthyese:

5 mars 2019: Dortmund vs Tottenham, Real Madrid vs Ajax

6 mars 2019: Paris Saint-Germain vs Manchester United, Porto vs Roma

12 mars 2019: Manchester City vs Schalke, Juventus vs Atletico Madrid

13 mars 2019: Barcelona vs Lyon, Bayern Munich vs Liverpool