​Gruaja më e bukur në botë tregon pse është mbretëreshë e stilit

Modelja dhe influencuesja amerikane Olivia Kulpo nuk ndiqet nga pothuajse pesë milionë njerëz në Instagram pa ndonjë arsye.

Ish-Miss Universe dhe influencuese e modës, elegante, moderne dhe e butë, me një dozë të mjaftueshme tërheqjeje seksi, Olivia Kulpo nuk pushon së magjepsi burrat dhe gratë.

Revista “Maxim” e shpalli femrën më të bukur në botë, dhe jo vetëm burrat, por edhe gratë ranë dakord me zgjedhjen.

Olivia u lind në vitin 1992 në ishullin Rhode dhe është një nga pesë fëmijët. Gjatë shkollimit, ajo u mor gjithashtu me muzikë, dhe në vitin 2010 u bë anëtare e agjencisë së modelimit në Boston. Babai i saj zotëron restorante të shumta dhe dy vjet më parë Olivia hyri në biznesin e familjes.

Ajo është ish-Miss Universe, por edhe një aktore, yll i realitetit, ndikuese e modës. Ajo kujdeset për veshjet e saj, dhe shpesh çdo gjë e bën me hije dhe elegancë.

“Nuk mendoj se ka kuptim të japësh shumë para për një gardërobë. Nëse diçka të përshtatet mirë, mund të blesh edhe një variant më të lirë. Por kjo është arsyeja pse gjithmonë ia vlen të japësh më shumë para për një çantë lëkure, këpucë që do të japin çanta ime e parë që bleva ishte çanta trapezoide e Celine, të cilën edhe sot e adhuroj “, tha Olivia, duke shtuar se çdo grua duhet të ketë të paktën një fustan në veshjet e saj.

Pavarësisht se cilit brez i përkisni, stili i veshjes së një gruaje e bën atë një zonjë të sofistikuar, elegante dhe të guximshme. Por, sigurisht, mos harroni se qëndrimi dhe tërheqja seksipile luajnë një rol të madh në të gjitha këto.