Derbi

​“El Clasico”, formacionet zyrtare të Barcelonës dhe Real Madridit

Sot do të zhvillohet super ndeshja mes Real Madridit dhe Barcelonës, ku kjo “El Clasico” do t’i takojë xhiros së 30-të të La Ligas Spanjolle.

Të dy skuadrave iu duhet me çdo kusht fitorja, që t’i mbaj në hapa të sigurtë drejt titullit të La Ligas, ku pas 29-të ndeshjeve Barcelona gjendet në vendin e dytë me 65 pikë, një më pak se lideri Atletico Madridi, ndërsa Reali zë vendin e tretë në tabelë me 63 pikë, dy më pak se Barcelona, e tri më pak se Atletico.

Formacionet zyrtare të dy skuadrave i gjeni më poshtë.

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Vazquez, Militao, Fernandez, Mendy; Modric, Casemiro; Kroos; Valverde, Benzema, Vinicius JR

Barcelona (3-5-2): Ter Stegen; Lenglet, Araujo, Mingueza; Alba, Pedri, De Jong, Busquets, Dest; Dembele, Messi