LAJMI I FUNDIT

​Chelsea-Liverpool, finalja e Carabao Cup

Chelsea dhe Luverpooli do të luajnë në finale të Carabao Cup.

Këta të fundit e kanë mposhtur Arsenalin me rezultat 2-0 në ndeshjen e dytë gjysmëfinale.

Dy golat nga Diogo Jota, njëri në minutën e 19′ dhe një tjetër në të 79-tën i mjaftuan skuadrës së Jurgen Klopp për ta fituar këtë ndeshje dhe për ta siguruar finalen e kësaj gare e cila do të zhvillohet më 27 shkurt.