Bundesliga

​Borussia Monchengladbach shënon fitore

Borussia Monchengladbach ka shënuar fitore ndaj FC Nurnberg.

Borussia fitoi me rezultat 2-0, me golat e shënuara nga Hazard (47’) dhe Plea (86’).

Borussia Monchengladbach tani ka pozitën e dytë në Bindesligë me 33 pikë, kurse Nurnbergu është në pozitën e parafundit me 11 pikë.