Modelja braziliane

​Adriana Lima në lidhje të re: Ai është i bukur, ne jap hua për një natë!

Modelja braziliane dhe ish-engjëlli i Victoria’s Secret, 39-vjeçarja Adriana Lima është përsëri e dashuruar.

Ajo prezantoi partnerin e saj të ri në Instagram dhe kështu shkaktoi reagime entuziazmi. ‘Pse e keni fshehur deri më tani?’ pyetën shoqëruesit e saj.

Ajo arriti në një datëlindje të një miku me një të dashur me të cilin pozoi e përqafuar.

“Shikoni se si ai e përqafoi atë rreth belit, në mënyrë që miqtë të mos prekin”, shkruan disa derisa disa anëtare të gjinisë së bukur nuk mund ta fshehin kënaqësinë e tyre për zgjedhjen e partnerit të Lima.

“Nuk e di nëse jeni dakord me mua, por ky burrë është kaq seksi. Ai duket si një joshës i vërtetë. Suksese Adriana”, komentoi njëri.

“Ai është perfekt. A e di dikush emrin e tij? Ai duket më i ri se ajo”, “Ai është i pashëm, na e jep hua për një natë!”, komentuan shoqëruesit. Kush janë saktësisht dhe sa kohë kanë qenë në një lidhje është ende e panjohur.

Pasi u divorcua nga basketbollisti Marko Jariq, me të cilin ka dy vajza, Lima ishte në një lidhje afatgjatë me shkrimtarin Metin Har, pastaj në një lidhje të shkurtër me biznesmenin turk Emir Uyar.

Lima e ndërtoi karrierën e saj kryesisht falë angazhimit të saj për Victoria’s Secret – ajo bëri shfaqjen e saj të parë të modës në vitin 1999, dhe një vit më vonë ajo u bë engjëll dhe ende mban statusin e engjëllit me jetë më të gjatë.

Braziliania ka hapur Victoria’s Secret Show pesë herë, dhe në vitin 2012 ajo eci në pasarellë më pak se dy muaj pasi solli në jetë vajzën e saj të dytë.

Në nëntor 2018, ajo bëri shëtitjen e fundit në pasarellë me krahë në shpinë, pasi që pas dy dekadash ajo vendosi të përfundojë bashkëpunimin e saj me brendin e famshëm.