Maci Currin

​Adoleshentja thyen dy rekorde Guinness falë këmbëve të gjata

Shtatëmbëdhjetëvjeçarja Maci Currin nga Cedar Park në Teksas theu dy rekorde të Guinness – njëri për të këmbët më të gjata në mesin e femrave, dhe tjetri për një adoleshente me këmbët më të gjata.

Këmba e saj e majtë është e gjatë 135.3 centimetra, ndërsa këmba e saj e djathtë është pak më e shkurtër, për një centimetër, sipas Guinness.

Këmbët e saj përbëjnë 60 për qind të gjatësisë së saj totale. Në një video të postuar në YouTube, nëna e Currin flet se si e kuptoi se vajza e saj ishte më e gjatë se moshatarët e saj në moshë të re.

“Unë mendoj se ka ndonjë gjen që i jep asaj atë lartësi”, tha nëna e saj në video.

Maci Currin është e gjatë 208.28 centimetra. Babai dhe nëna e saj janë më të shkurtër.

“Unë thjesht ndalova të shqetësohem për atë që njerëzit mendonin për mua,” tha ajo.

“Dhe sapo ndalova të shqetësohem, asgjë nuk më shqetësonte më,” shtoi adoleshentja.

Maci Currin tani po përdor rrjetet sociale për të frymëzuar të tjerët që të pranojnë gjatësinë e tyre, shkruan CNN.

Me 1.7 milion ndjekës në TikTok dhe 50,000 të tjerë në Instagram, ajo publikon rregullisht artikuj në lidhje me vetëbesimin dhe imazhin e trupit. Videot e saj në TikTok arrijnë miliona shikues për video.

“Shpresoj që gratë e gjata ta shohin se gjatësia është një dhuratë dhe nuk duhet të kesh turp që të jesh e gjatë. Duhet ta pranosh vërtet atë,” tha ajo.

Shpërndaje

Prekëse

Të përgjërohesh për ushqim! Video prekëse, qeni “përlotet” teksa dikush i jep për të ngrënë

Baku

Azerbajxhani tregon forcën, paradë ushtarake për të festuar fitoren në Karabak

Volkswagen Golf

Golf 3 e nxjerr një autobus të mbetur në borë

Firehawks

Video e rrallë e aksionit të helikopterit të ‘operacioneve speciale’ të marinës së SHBA

Bahamas

Pamje që shihen një herë në jetë/ Peshkaqeni sulmon breshkën, peshkatarët…

Bursa

Ja si grabitet filiali i postës në Turqi

MadMan’s Choice

Grupi muzikor suedez sjellin versionin rock të këngës “Xhamadani vija-vija”

Ellie

“Mogli” i filmave në jetën reale, fëmija jeton me kafshët e egra, s’mund të flasë e ha bar

Gage Gillean

Ylli i rrjeteve sociale shkatërron makinën 3.4 milionë dollarë

Australi

Pamjet mahnitëse kur gorilla miqësore e kopshtit zoologjik, ndihmon zogun e plagosur të fluturojë

Gjermani

Gjermanët s’e durojnë izolimin – Situatë “kaotike” në Frankfurt

Houston

“I grahi më mirë kur pij”, fjalët e fundit të shoferit para aksidentit fatal, shihni videon dramatike

“Dreqi e marrtë”

Sinan Vllasaliu publikon këngën e re, dedikim për Ushtrinë e Kosovës

BMW

Kompania prezanton kostumin turbo-elektrik me krahë që fluturon me 300 km/orë

Jerevan

Protestuesit sulmojnë qeverinë dhe Kuvendin armen pas marrëveshjes së paqes me Azerbajxhanin

Nick Carter

​Lufta e re botërore për shkak të COVID, kreu i forcave britanike thotë se rreziqet janë reale