Ish-kryeministri

​​Publikimi i fotos së përdhunimit, Berisha: Kjo foto paraqet barbarinë serbe

Ish-kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha ka theksuar se fotografia e publikuar sot nga deputetja Flora Brovina, paraqet barbarinë serbe, “përdhunimin publik të grave shqiptare nga monstra të ushtrisë serbe”.

Postimi i Berishës në Facebook:

Miq, kjo foto qe paraqet barbarine serbe, perdhunimin publik te grave shqiptare nga monstra te ushtrise serbe eshte nje aktakuze e rende per genocidin dhe krimet kunder njerezimit te pushtuesve mizor serbe ne Kosove, te cilat kerkojne drejtesi dhe kurre nuk parashkruhen. Por kjo foto dhe qindra e mijra foto, video e dokumenta si keto akuzojne gjithashtu dhe heshtjen e pafalshme shqiptare ndaj genocidit dhe krimeve shtazore kunder njerezimit qe hordhite e kasapit te Ballkanit kryen ne popullaten shqiptare te Kosoves.