​​Pako e dyshimtë edhe pranë zyrës së ish-kongresmenes demokrate

Policia e Floridës njoftoi sot se po heton mbi zbulimin e një “pakoje të dyshimtë” pranë zyrës së kongresmenes amerikane, Debbie Wasserman Schultz, ish-presidente e komitetit kombëtar i partisë demokrate.

“Ne po hetojmë mbi një pako të dyshimtë”, shkruan në “Twitter” policia, duke theksuar se pajisja ishte lokalizuar pranë zyrës së Wasserman Schultz, që kishte dhënë dorëheqjen në mes të fushatës presidenciale të vitit 2016, e dyshuar se kishte favorizuar Hillary Clinton gjatë primareve, shkruan ATSH.

Ky njoftim vjen në një çast që autoritetet amerikanë kishin raportuar më herët se kishin interceptuar pako që mund të ishin eksplozivë që shënjestronin Clinton, Barack Obama dhe kanalin televiziv CNN.